Indie mój drugi dom.

Indie wśród przyjezdnych wywołują skrajne odczucia. Jedni zakochują się w tym kraju natychmiastowo, zachwycając się różnorodną kulturą, ulicznym gwarem, barwami, ubiorem, jedzeniem, biżuterią. Drudzy, wręcz przeciwnie. Nie dostrzegają w Indiach nic szczególnego. Przeszkadza im hałas, tłum, brud, zbyt pikantne jedzenie. Ja zdecydowanie zaliczam się do tych pierwszych. Mnie Indie urzekły do tego stopnia, że wracam tam każdego roku w poszukiwaniu kolejnych fascynujących miejsc. Tak dotarłam do Jaipur.

Jaipur, serce Rajastanu, rejonu na północy Indii to w moim przekonaniu zagłębie najlepszych, rzemieślniczych fabryk biżuteryjnych, w których wykonuje się wyroby ze srebra, złota, diamentów, kamieni szlachetnych i pół szlachetnych. To właśnie tam po raz pierwszy natrafiłam na wyjątkowe i oryginalne kolczyki z czystego srebra, które dzisiaj możecie kupić w moim sklepie Jhumka.

W fabryce spędziłam kilka dni, obserwując wnikliwie cały proces produkcyjny. Każdy z rzemieślników ma przydzieloną funkcję za którą jest odpowiedzialny, pracując nad poszczególnym elementem. Czasami, aby powstał jeden kolczyk potrzeba conajmniej czterech osób.

Precyzyjna, ręczna rzemieślnicza praca zachwyciła mnie do tego stopnia, że w głowie natychmiast zakiełkowała mi myśl o stworzeniu sklepu, w którym mogłabym sprzedawać efekty tej niesamowitej pracy. Wybrałam biżuterię, którą uważam za interesującą, niestandardową, oryginalną. Biżuterię, która doskonale uzupełni każdą stylizację, nadając jej zupełnie innego wymiaru